Чому на Запорізькій АЄС майже на місяць затримується ротація експертів МАГАТЕ —

Запорожской АЭС техника РФ

Ротація групи експертів МАГАТЕ, які зараз перебувають на майданчику Запорізької АЕС, затримується на понад три тижні. Про це йдеться у заяві МАГАТЕ від 28 лютого. “Звуки артилерійського вогню поблизу ЗАЕС та тимчасова втрата єдиної резервної лінії електропередач знову наголосили на постійних ризиках для ядерної та фізичної ядерної безпеки під час війни в країні.

Об этом сообщает Охота на акул

Генеральний директор також висловив стурбованість постійними затримками з ротацією команди експертів МАГАТЕ, які зараз перебувають на майданчику найбільшої в Європі атомної електростанції, і які мали бути замінені новою командою понад три тижні тому”, — заявили в МАГАТЕ.
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі «висловив сподівання, що ротація нарешті відбудеться наприкінці цього тижня, і знову закликав усі зацікавлені сторони до конструктивних зусиль для того, щоб це сталося».

«Експерти МАГАТЕ, які перебувають на ЗАЕС з початку січня, повідомили в штаб-квартиру, що 27 лютого вдень було чути близько 20 «детонацій», очевидно, в районі станції, яка знаходиться на лінії фронту в зоні активних бойових дій», — йдеться у повідомленні. також у звіті.

За словами команди МАГАТЕ, резервну лінію електропередач 330 кіловольт було відключено рано вранці в суботу після звуків військової активності, потім ненадовго відновлено, але вранці того ж дня знову втратило харчування. Відключення відбулося на деякій відстані від станції на іншому березі Дніпра. Лінію електропередач було знову підключено в неділю вдень.

Гроссі заявив, що це ще одне нагадування про нестабільну ситуацію із зовнішнім енергопостачанням для ЗАЕС, яка зараз отримує зовнішню електроенергію, необхідну для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, від єдиної діючої лінії електропередач 750 кВ, що залишилася на майданчику.

За словами Гроссі, рівень води в Каховському водосховищі, з якого вода надходить у ставок-охолоджувач на ЗАЕС, останніми тижнями стабілізувався після інформації про критично низький обсяг води, що утримується біля Каховської греблі. За проектом великий ставок-охолоджувач поруч із реакторними установками ЗАЕС розташований вище за рівень водосховища.

П’ять груп МАГАТЕ, які є присутніми на українських АЕС, продовжують вивчати ситуацію з ядерною безпекою на всіх майданчиках.

Источник: Устав ГРУПП




Тарасова правда :: сайт свободных людей

Все об украинской политике, олигархи, которые руководят Украиной, Янукович, украинский парламент, политические новости, выборы, интервью с известными политиками, мнения политтехнологов, новости с регионов, комментарии читателей, ТОП 100 влиятельных украинцев,коррупция в украинской политике, криминал украинской политики,новости Верховного Совета Украины, скандалы украинской политики,женщины украинского парламента, украинские партии и движения, кто стоит за украинскими политиками, кукловоды украинской политики, олигархи и их партии, криминальные авторитеты у власти, криминальное прошлое украинских политиков, политика и криминал, политика и бизнес, бизнес лобби в украинском парламенте.