Часи Януковича, як ви непомітно повернулись

Учора під час запису інтерв’ю із головою правління "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером на журналістів "Схем" напали прямо у його кабінеті і відібрали знімальну техніку.

Все просто – голові правління не сподобалося питання. Саме тому в журналістів забрали камери і повернули через дві години, без записів.

Те, що започаткувала Юлія Мендель своїм штовханням Сергія Андрушка, дійшло свого апогею.

Якщо чиновнику не подобається ваше питання, у вас відбирають камеру. Таке відчуття, що ми повернулись в епоху доби Януковича. Хоча ні, тоді, якщо віце-прем’єру Борису Колеснікову не подобались твої статті про Євро-2012 він міг довго лаятись по телефону і переконувати тебе, що ти виконуєш замовлення. А міністри, якщо ти йшов до них з незручними питаннями, приводили ще пів складу міністерства, щоб від тебе відбитись. Саме так було зі мною тоді.

Сьогодні тобі гарантований або ігнор на незручні питання, або, як виявляється, в тебе можуть просто відібрати техніку.

Читайте также: Фурса: Становится ясно, почему глава правления "Укрэксимбанка" вел себя так, словно ему выдали пояс шахида. Все это, чтобы никто не узнал страшную тайну
Але це не все – коли журналісти починають ставити незручні питання, їх починають банити. Так сталось з журналісткою НВ Христиною Бердинських, коли вона спитала в коментарях у Мацгера, що сталось.

Голова наглядової ради банку Вікторія Страхова на запитання журналістки Радіо Свобода Власти Лазур, чому немає реакції банку, відповіла, що швидко робляться тількі "дурні питання" та "провокації", а корпоративні позиції – довго узгоджуються.Чи довго треба думати, щоб засудити силову протидію журналістам, питання риторичне. А от знайти відмазку – часу треба більше, звісно.

Можна було б сказати, що вчинок Мацгера одиничний, але це досить звична реакція. Новоспечений голова ДІАМ Семен Кривонос на другий тиждень забанив експерта Георгія Могильного після того, як той систематично викривав помилки новоствореного розпіареного органу.

Якщо ви активіст і на якомусь круглому столі починаєте критикувати законопроєкт, то вас просто не покличуть на наступну зустріч.

"Те що мені персонально найбільш неприємно у поведінці окремих представників нинішнього парламенту, це їхня переконаність у тому, що вони точно знають, як усім буде краще. Нетерпимість до критики та висловлювання думок, які відрізняються від "лінії партії". Інакомислячим будуть закриті роти шляхом викреслювання їх зі списків тих, хто братиме участь у засіданнях (мали такий досвід)", - сказала мені нещодавно експертка Оксана Величко в коментарі по законопроєкту 5655.

Тиждень тому я посварилась з народним депутатом Герусом, бо порівняла дії більшості, яка позбавила опозицію права на поправки при голосуванні за "антиолігархічний" закон, з початком диктатури.

Напевно, саме тому, депутати, які не хочуть голосувати за відставку спікера Разумкова, отримали на себе папочки, дбайливо зібрані силовиками?

Напевно, саме тому спікер, який спочатку витягнув на собі дві виборчі кампанії, і який має власну точку зору, відправляється у відставку, бо спікер як і прем’єр має бути як зручні капці для президента – один лівий, другий правий. Але однаково зручні.

"Вийди звідси, розбійник" - тепер застосовується до всіх, чиї слова не подобаються президенту і його людям.

Залишається викинути всіх незручних, лишити тільки тих, хто в рот заглядає, обмежити доступ журналістів, а далі хай Трухін врізається в дві машини, Коля-Велюр порушує державний карантин, на конкурсах через коліно витягують потрібних кандидатів, прокурори носять на день народження закриті справи потрібним дядькам, а олігархи будуть прикручені в питанні медіа, щоб раптом не проспонсорували нові проєкти.

Владу Зеленського настільки окрилили 73% підтримки на виборах, що вони вирішили, що рахуватись з будь-ким їм вже необов’язково.

Читайте также: Набсовет "Укрэксимбанка" отстранил главу правления Мецгера на время расследования нападения на журналистов, - пресс-служба
Залишається сподіватись, що ця влада з часом не перейде до того, щоб затримувати тих, хто написав про неї нечемний коментар у Facebook. І чиясь мрія про сильну руку бацьки Лукашенки не втілиться у досить збоченій формі.

Принаймні до рівня епохи Януковича ми вже повернулись. 

источник просмотров:   комментариев: 0