Посол України у ФРН: Будемо просувати ідею "гамбурзьких" санкцій щодо Росії в разі невиконання рішень трибуналу

На думку Мельника, рішення трибуналу ООН має історичний характер

Якщо Росія відмовиться виконувати наказ Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення захоплених у Чорному морі кораблів українських ВМС і членів їхніх екіпажів, Україна ініціює введення нового пакета санкцій. Про це в інтерв’ю агентству "Укрінформ" заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

"Якщо Москва вирішить ігнорувати це рішення, то ми будемо просувати ідею запровадження нових – "гамбурзьких" – санкцій щодо Росії", – пообіцяв дипломат.

Він вважає, що Україна одержала "додатковий міжнародний козир" у боротьбі за звільнення своїх громадян.

На думку Мельника, рішення трибуналу ООН має "без перебільшення історичний характер". Український посол закликав уряд Німеччини, зокрема главу МЗС ФРН Гайко Мааса, вимагати від Кремля негайного виконання вердикту.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".

В тему: В рамку і на стіну: тепер татуювання померлих можна зберегти

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі.

Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення ухвалили 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

В тему: Дагестанцы-контрактники задержаны за щелканье семечек в Вечный огонь в Волгограде

У міністерстві закордонних справ Росії вважають, що міжнародний арбітраж не мав юрисдикції для розгляду інциденту.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-posol-ukrajini-u-frn-budemo-prosuvati-ideju-gamburzkih-sanktsij-proti-rosiji-v-razi-nevikonannja-rishen-tribunalu-992015.html”

источник просмотров:   комментариев: 0