Генетики вимагають оголосити мораторій на генну модифікацію дітей

«Ми закликаємо до глобального мораторію на клінічне використання генетичної модифікації зародкових ліній людських клітин», — йдеться у відкритому листі до наукового сообещству. Його автори — 18 великих вчених, піонерів генетичної інженерії та геноміки — побоюються наслідків сьогоднішньої тенденції до ГМ-експерименти з людськими ембріонами. Поява виключно зручною ГМ-технології CRISPR стимулювало подібні роботи в лабораторіях по всьому світу, насамперед у Китаї. Однак метод ще далекий від досконалості, пов’язаний з величезною кількістю помилок і «шлюбу», та й інші наслідки появи ГМ-людей варто було б розглянути з усією обережністю.

Лист підписали Чжан Фень з Массачусетського технологічного інституту і Еммануель Шарпентьє з Інституту інфекційної біології Товариства Макса Планка — творці технології CRISPR. До заклику приєднався і засновник Інституту Броуда Ерік Ландер, що вніс величезний внесок у розшифровку генома людини і деяких інших видів, а також канадська дослідниця Франсуа Бейлі, відомий експерт в галузі біоетики.

Вчені не вимагають відмовитися від таких робіт повністю. Мова йде лише про мораторій терміном приблизно на п’ять років: за цей час ГМ-технології CRISPR повинні бути вдосконалені і стати досить безпечними. Передбачається, що відповідні обмеження кожна країна введе самостійно і визначить термін. На цей час повинні проводитися активні дослідження та експерименти в лабораторіях, але без імплантування отриманих ембріонів сурогатним матерям. І, зрозуміло, це ніяк не скасовує важливості генної терапії для лікування дорослих пацієнтів з важкими спадковими захворюваннями.

Експрес-інформація по країні

Земля знаходиться на третьому місці по віддаленості від Сонця і на п’ятому серед усіх планет Сонячної системи за розміром.

В тему: Ад для перфекционистов. ФОТО

Вік – 4,54 млрд років

Середній радіус – 6 378,2 км

Середня окружність – 40 030,2 км

Площа – 510 072 млн км2 (29,1% суші і 70,9% води)

В тему: ГБР проверит возможную госизмену Порошенко

Кількість материків – 6: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Австралія і Антарктида

Кількість океанів – 4: Атлантичний, Тихий, Індійський, Північний Льодовитий

Населення – 7,3 млрд чол. (50,4% чоловіків і 49,6% жінок)

Найбільш густо населені держави: Монако (18 678 осіб/км2), Сінгапур (7607 осіб/км2) та Ватикан (1914 осіб/км2)

В тему: Народные депутаты зарегистрировали законопроект о легализации медицинского каннабиса

Кількість країн: всього 252, незалежних 195

Кількість мов у світі – близько 6 000

Кількість офіційних мов – 95; найпоширеніші: англійська (56 країн), французька (29 країн) і арабська (24 країни)

Кількість національностей – близько 2 000

В тему: Ераносян не признает себя виновным

Кліматичні пояси: екваторіальний, тропічний, помірний, арктичний (основні) + субекваторіальний, субтропічний і субарктичний (перехідні)

Очевидно, що стривожене лист експертів з’явилося слідами скандальних експериментів китайських генетиків на чолі з Хе Цзянькуем: наприкінці минулого року вони спробували отримати ГМ-ембріони людини, стійкі до ВІЛ. Між тим робота була виконана після цілого ряду попередніх закликів до обережності, обмеження і навіть заборони подібних експериментів, що виходять за межі чашки Петрі.

Як писав портал «Навколо світу. Україна», в Британії допустили генетичну модифікацію дітей.

За матеріалами Nature
Джерело статті: “http://povin.com.ua/176817-14-03.html”

источник просмотров:   комментариев: 0