Курченко намагався "сховати" Одеський нафтопереробний завод у російському банку


Слідчі Одеської облпрокуратури викрили участь двох оцінювачів майна у злочинній схемі Сергія Курченка, за якою планувалося збереження майна Одеського НПЗ за головним фігурантом кримінальної справи

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури. Об этом сообщает n-pravda.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Управління СБУ та ГУНП в області викрили злочинну схему, згідно з якою планувалося збереження майна Одеського нафтопереробного заводу за головним фігурантом справи Курченком та його спільниками. Встановлено, що на заваді конфіскації Одеського нафтопереробного заводу на користь держави стояла схема іпотечного договору з російським банком та підконтрольною компанією", — зазначили в прокуратурі.

За даними слідства, у 2014 році між посадовими особами Одеського НПЗ укладено удавану угоду, за сприяння співробітників банківської установи, про передачу в іпотеку російському банку всього майна нафтопереробного заводу начебто на забезпечення виконання кредитних зобов’язань перед іноземною компанією, підконтрольною Курченку.

Такими діями зловмисники планувати завадити можливій конфіскації заводу на користь держави. Зокрема, два оцінювачі, яких залучила банківська установа, виготовили на замовлення підроблені акти оцінки нерухомого майна та земельних ділянок підприємства.

Наразі судом вказаних осіб визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 358 (складання, видача завідомо неправдивих офіційних документів, вчинених оцінювачем) Кримінального кодексу України.

  • У липні 2017 року було конфісковано майно Одеського нафтопереробного заводу та пов’язаних з ним підприємств.
  • До державної власності передано нежитлові виробничі приміщення та адміністративні будівлі загальною площею понад 38 тис м кв., земельні ділянки площею 77 га та установки для забезпечення діяльності заводу.
  • Орієнтовна вартість конфіскованого майна складає понад 5 млрд₴
  • Самого Курченка, якого називають "гаманцем" екс-президента Януковича, підозрюють за 9 статтями Кримінального кодексу.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2017/09/12/kurchenko_namagavsya_quotskhovatyquot_odeskyy_naftopererobnyy_zavod_u_rosiyskomu_banku”

В тему: «Яблочный пирог» по рецепту Каца

источник просмотров:   комментариев: 0