Роман Фелик цурається своєї провини

 

Один з місцевих менеджерів британської інвестиційної компанії «Helix Capital Investment ltd» збирав кошти з людей, не доносячи їх до установи в якій працював. І зараз правоохоронці переслідують, як “забудькуватого” функціонера, так і саму британську компанію. Але хвилею замовних статей в пресі Роман Фелик намагається запобігти відповідальності за скоєне.

На жаль, не раз і не два, доводилося спостерігати, як у певних діячів прокидається любов до друкованого слова та пристрасть до спілкування зі ЗМІ.

Зазвичай чиновники-корупціонери, що заблукали у власних оборудках, коли за ними вже ходять прокурори, намагаються розповісти всьому світові “правду”. Та довести, що хтось краде більше за них. При чому роблять вони це з таким натхненням, наче звинувачення інших виправдає їх власні гріхи.

Тепер оце до чиновників додалися ще й комерсанти. Роман Фелик, що працював регіональним менеджером британської компанії «Helix Capital Investment ltd» вирішив, напевно, позбутися кримінальних справ просто словами виправдання своїх вчинків у ЗМІ.

В тему: Наталья Билоусова, главред «Agropolit», «попалась» на взятке против Косюка, - СМИ

А почалась історія як завжди — з дуже простих речей. Британська мережева компанія працювала в Україні. Вона збірала кошти, та платила відсотки з них. Але частина людей, що хотіли заробити, не дуже були сильні у компютерних технологіях. Тому замість того, щоб самим зайти на сайт компанії, завести власний електронний кабінет та проводити операції з коштами, вони просили це зробити своїх знайомих. Або навіть не дуже знайомих людей.

Ось на цьому моменти і запланував зробити “свій власний бізнес” тодішній регіональний функціонер «Helix Capital Investment ltd» Роман Фелик.

Подейкують, що побачивши, що знайомі та сусіди отримують відсотки і непогано зарабляють, люди зустрічались з Романом, передавали йому кошти та просили замість них владнати “всі справи з їх оформленням через компютер”.

Так — і це була звичайна необачність людей. Тому що коли мова йде про дестки тисяч доларів, то, напевно, треба вимагати документи, а не довірятись службовцю компанії.

В тему: Сирія: проурядові війська увійшли до Афріну для захисту кордону від Туреччини

Одним словом, через певний час, ті люди, що принесли та просто передали гроші Роману Фелику, не отримали ні відсотків, ні можливості зателефонувати своєму знайомому. З тих пір до поліції, звичайно, було надіслано багато заяв, проводиться розслідування. Але, як це часто буває у нашій державі, гроші не повернути. І, крім них, вже почав втрачатися і імідж України на міжнародній арені.

Так, мабудь поспішаючи, крім Романа Фелика, правоохоронці затримали ще й голову британької «Helix Capital Investment ltd» Дмитра Нагуту. Чия компанія та її імідж як раз і постраждала від дій Романа Фелика не менше, ніж у простих людей.

Тому мабуть побачивши, що правоохоронці ніяк не можуть второпати — хто кого надурив, а хто ні, Роман Фелик надумав ще більше заплутати ситуацію. За гроші, колись отримані від довірливих людей він розпочав розміщувати у ЗМІ по всій Україні статті, де виправдовує свою поведінку, та звинувачує в усьому керівництво британської «Helix Capital Investment ltd».

Зокрема він стверджує, що компанія гроші в нього приймала, та використовувала у своєму бізнесі. При цьому він мабудь вірить, що в це повірять вкладники та правоохоронці.

В тему: Сирія: проурядові війська увійшли до Афріну для захисту кордону від Туреччини

Що ж, можливо десь й повірять, якщо захочуть вірити замість того, щоб ознайомитись з тим, як працюють інвестиційні компанії у Великобританії і як вони проходять аудит. Так от, треба сказати, що контроль у королівстві сильно відрізняється від української ситуації — де фірми з величезними боргами перед бюджетом зникають за пару тисяч долларів хабара, і ніхто їх потім не шукає.

На відміну від Украіїни, фінансові компанії в Великобританії на зразок «Helix Capital Investment ltd» проходять щорічний аудит. А всі проведення по їх рахунках, у разі потреби, можна прослідкувати на багато років назад. Так от, згідно цих проведень, все що передавав Роман Фелик — видно до копійки. А чого він не передавав — там звісно нема.

Але чи повірять люди в Украійні в тверді закони британського права та аудит відомих фірм, якщо в Україні їм морочать голову статтями, що чорне — це біле?

https://poglyad.te.ua/podii/roman-felyk-tsurayetsya-svoyeyi-provyny.html

В тему: Сирія: проурядові війська увійшли до Афріну для захисту кордону від Туреччини

 

источник просмотров:   комментариев: 0