Керівники ІСД ведуть бізнес по обидва боки фронту

Власники української металургійної корпорації “Індустріальна Спілка Донбасу” ще у 2014 році досягли тіньових домовленостей з окупаційною владою ОРДЛО, завдяки чому їх заводи продовжують безперешкодно працювати та не були націоналізовані бойовиками.

При цьому в українському інформаційному просторі представники промислової корпорації продовжують риторику жертв окупантів, що дозволяє їм уникати кримінального переслідування за колабораціонізм та створення тіньових юридичних й економічних схем.

Для продовження роботи “на два фронти” в адміністрації компанії для директора -російського бізнесмена Олега Мчкаряна створили “юридичний клон” – виконавчого директора, який вирішує усі правові питання і в Києві, і на Донбасі.

Націоналізація корпорації «Індустріальна спілка Донбасу» Україною –  чи не єдиний шанс зберегти ці підприємства. Поки частина потужностей корпорації знаходитися на території ОРДЛО, українська сторона з кожним днем втрачає важелі впливу на її керівництво і незабаром взагалі може розпрощатися зі стратегічно важливими підприємствами.

1 березня керівники терористичних угрупувань ЛДНР заявили про намір націоналізувати українські підприємств у випадку продовження економічної блокади Донбасу. Однак, 2 березня у списку підприємств, адміністрацію яких перейняла окупаційна влада, заводів “ІСД” не було.

Однією з причин такої лояльності окупантів може бути те, що власники та керівництво корпорації тісно співпрацюють з політичною верхівкою країни-агресора та лідерами терористичних угрупувань ЛДНР.

В тему: Intel рассказала о самом быстром в мире процессоре

Після початку військової агресії Росії на території України частина корпорації “ІСД” зупиняла роботу декілька разів.

Зокрема, зупинялися підприємства в Алчевську, що в свою чергу створило загрозу масового відтоку громадян з міста. У липні 2014 року бандугрупування підвезли важку артилерію і пригрозили силою зайняти Алчевськ. Влагоджувати ситуацію в місті прибув особисто Олег Мктрчан, співзасновник та генеральний директор «Індустріальної спілки Донбасу».

Провівши перемовини з терористами та досягнувши домовленостей, він зробив гучну заяву, пообіцявши мешканцям міста “зробити будь-що задля того, щоб забезпечити стабільну роботу підприємств і не допустити бойових дій в місті».

Вокзал Алчевська у день наступу бойовиківВокзал Алчевська у день наступу бойовиків

В тему: 10 наших найбільших здобутків по Революції гідності

Із джерел в структурі «ІСД» журналістам стало відомо, що під час перемовин були узгодженні питання фінансування терористичних угрупувань та спланована зустріч з російськими компаньйонами. Тоді для стабільної співпраці, виведення з підприємства готівкових коштів та вчасних передач новим партнерам Олег Мкртчан призначив куратором Максима Завгороднього – виконавчого директора ІСД.

Невдовзі відбулися ділові зустрічі з представниками «Внешекономбанку», який володіє контрольним пакетом акцій «Індустріальної спілки Донбасу». Під час перемовин був розроблений стратегічний план поглинання російською стороною всієї корпорації «ІСД».

Сьогоднішніми власниками «ІСД» є бізнесмен Олег Мкртчан, народний депутат України Сергій Тарута та російська державна корпорація «Внешекономбанк», головою правління якої є прем’єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв.

Олег Мкртчан – генеральний директор та співвласник “ІСД”. Юридично на сьогодні він володіє 24, 99% акцій компанії, а фактично має «зелене світло» від російських співвласників діяти за вищезгаданим планом поглинання корпорації.

В тему: У Вінниці на ярмарку презентували 550 вакансій. Шукають стрільців, машиністів і лікарів

У 2012 році Мкртчан продав невідомим російським інвесторам завод, який на початку окупації Донбасу займався переобладнанням “Газелі” та двох “Уралів” для бойовиків.

Олег МкртчанОлег Мкртчан – співвласник та генеральний директор корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”

Попри свій високий матеріальний статус, Мкртчан – непублічна особа. Відомо, що за 5 років своєї роботи в “ІСД” він пройшов шлях від керівника управлінням металургією до генерального директора корпорації.

Мкртчан вчасно потрапив у коло друзів співвласника корпорації Віталія Гайдука, який пізніше продав свою частку акцій російським інвесторам. Олег Мкртчан відпрацював довіру друзів із Кремля, вкладаючи інвестиції в російський бізнес, спорт та політику. Мкртчан зберігає до сьогодні міцні зв’язки з політичною та бізнесовою верхівкою Росії.

В тему: Водій автомобіля, який вчора врізався у маршрутку поблизу Франківська, помер у лікарні

Ідеальним кандидатом та узгодженим з російським «ВЕБ» виконавчим директором корпорації «ІСД» став Максим Завгородній.

Максим Завгородній (ліворуч) - виконавчий директор корпорації "Індустріальна спілка Донбасу"Максим Завгородній – виконавчий директор корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”

Останній – людина з чистою репутацією, незаплямований в політичних та економічних питаннях, не працював в держустановах і, головне – здавна інтегрований до структури корпорації “ІСД”.

З 2000 року Завгородній розпочав працювати в ІСД, а з 2011 по 2015 рік працював генеральним директором ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», яке належить корпорації “ІСД”. Кар’єрний стрибок посадовця припадає на 2010 рік, коли контрольний пакет акцій корпорації викупив російський «Внешекономбанк».

Завгородній, як і Мкртчан, є прихильником футболу. Керівники корпорації інтегровані до клубних структур футбольних команд. Перший, зокрема, донедавна був президентом дзержинської «Сталі», а другий – російської «Кубані».

Завгородній – ідеальний “юридичний клон” Мкртчана, адже останній увійшов до списку “меценатів ЛДНР” та буде затриманий Службою безпеки при спробі в’їхати на неокуповані території.

Максим Завгородній обіймає свою посаду з третього листопада 2015 року, і повноваженнями поступається лише генеральному директору. Уже у 2016 році корпорацію “ІСД” зареєстрували у Києві.

1Витяг з єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб Міністерства юстиції України

Примітно, що попри окупацію і тимчасові перебої в діяльності, підприємства корпорації ІСД на території Донбасу продовжували доволі ефективно працювати.

Окрім того, у останніх списках персон нон-грата, опублікованих терористами «ДНР», не було прізвищ Олега Мкртчана та Максима Завгороднього, при тому що “ІСД” та її керівництво позиціонує себе як проукраїнська корпорація, що не співпрацює з бойовиками.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв про те, що підприємства корпорації “Індустріальна Спілка Донбасу” не потрапили до списку «націоналізованих» терористичними організаціями ЛДНР.

Раніше народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук висунув вимогу націоналізації підприємств та корпорацій на території України, фінансованих російським капіталом.

Зокрема, парламентар вказав на корпорацію “ІСД”. За інформацією політика, компанія, яка володіє рядом заводів на території України, на 80% належить російському державному “Внєшекономбанку”. На думку Ігоря Мосійчука, “ІСД” має бути націоналізована Україною в першу чергу.

Олег Виговський

для ІНФОРМАТОРа

источник просмотров:   комментариев: 0