У Німеччині провели найбільшу евакуацію з часів Другої світової війни

У Німеччині провели найбільшу евакуацію населення. 70 тис. людей попросили виїха­ти з Франкфурта-на-Майні, щоб знешкодити бомбу часів Другої світової війни. Об этом сообщает ХОРВАРД со ссылкой на СМИ.

Британську бомбу «Блокбастер» вагою 1,8 т знайшли під час ремонту в університе­ті неподалік центру міста. У разі вибуху вона могла б знищити цілу вулицю. Її скинули 1944-го. Через неполадки з детонатором тоді не вибухнула.

Вивезли жителів 20 будинків для людей по­хилого віку, пацієнтів двох лікарень, працівни­ків Бундесбанку, де зберігають половину золо­того запасу країни. Перекрили дорогу, зупинили рух потягів. У місті організували пункти, де люди могли чекати завершення операції. Вона почала­ся о 8:00 і тривала 12 годин. Двоє саперів провели керований вибух.

— Найскладніше було з будинками для старень­ких, — розповідає поліцейський Дірк Шнаус. — Ми не розрахували, що це потребуватиме стільки часу. Найбільше боялися вивозити від­ділення новонароджених. Але лі­карі впоралися майже самотужки ще в суботу.

У місті Кобленц евакуювали 21 тис. жителів, щоб знешкоди­ти американську бомбу. У травні в Ганновері 50 тис. людей вивез­ли, щоб безпечно підірвати боєприпас.

Під час війни антигітлерівська коаліція скину­ла на Німеччину 2,7 млн. снаря­дів. Половина не вибухнула. Досі на території країни залишається понад 150 тис. бомб. Щодня зна­ходять один-три снаряди. На їх знешкодження в бюджеті закла­дають понад 80 млн євро.

В тему: Веня, с днем рождения! У самой политизированной кошки страны сегодня праздник

— Із кожним роком складніше проводити ліквідацію, — каже сапер Дітер Швайцлер. — Рід­кі речовини роз’їдають резер­вуари. Рано чи пізно ці снаряди почнуть вибухати від найменшо­го втручання. Це може мати ка­тастрофічні наслідки.

Оксана СНІГУР

 

Джерело статті: “Газета по-українськи”

В тему: Чутки навколо Футбольного клубу "НИВА-В"

источник просмотров:   комментариев: 0