Вибори ОТГ на Вінниччині – ризики для влади і генеральна репетиція всеукраїнських кампаній

На 29 жовтня призначено вибори в 9 ОТГ у Вінницькій області. Формально – рядова подія. Фактично – не все так просто. Навіть така рядова подія є ще одним заміром соціальної «температури» і свідченням рівня довіри до влади.
 
Будь-яка політична партія має продемонструвати, що навіть у таких умовах користується підтримкою виборців. Для влади звітувати до “центру” – простіше. Можна обрати виграшного претендента – і перемога, як то кажуть, - у кишені. Для опозиції складніше. Але опозиція може продемонструвати й інший аспект таких виборів. Голосують “за” кандидатів від опозиції на місцевих виборах? Будуть голосувати й на парламентських.
 
Ключові експерти та політичні лідери країни  вже називають вибори об’єднаних територіальних громад генеральною репетицією перед всеукраїнськими кампаніями і підкреслюють ризики для місцевої та центральної влади.
 
Справа у тому, що за півтора роки до президентських виборів (березень 2019 р.) уже розгортатимуться виборчі штаби. А без діла вони сидітимуть не можуть, а тому повинні демонструвати активність і ефективність. Щоб не залишили без фінансування. Опозиція завжди може списати невдачу на протидію адмінресурсу, політичний тиск та відсутність фінансового ресурсу. А що казатиме у виправдання влада в разі програшу? Чи ризикне чинне керівництво держави віддати долю наступних політичних перегонів в руки регіональним командам, які не змогли забезпечити позитивну результативність для чинної влади на нижчому рівні?
 
Ситуація для влади непроста. Окрім традиційно опозиційної «Батьківщини», яка за останніми соціологічними дослідженнями користується найбільшою підтримкою виборців у Вінницькій області, активної в регіоні опозиційної партії «Свобода», нещодавно на Вінниччині було оголошено про широке об’єднання інших опозиційних рухів і політичних сил. Так керівник «Руху нових сил Саакашвілі» Леонід Марцинковський заявив про створення «Штабів Спільних дій», які підтримують – партія «Громадянська позиція», «Демократичний альянс», «Європейська партія України», «УНА-УНСО» та інші, які за інформацією представників Саакашвілі, координуватимуть власні зусилля.
 
Чим ризикують опозиціонери? Нічим. Вибори для них – шанс для пропаганди власних ідей напередодні виборів. Чим вони загрожуватимуть владі? Частковою, або суцільною дестабілізацією суспільно-політичної ситуації, дезорієнтацією виборців та партійних структур в районах напередодні виборів.
 
Погано це чи добре?
 
Це не погано і не добре. Це вимір політичного барометру напередодні початку президентської (та й дострокової парламентської виборчої) кампанії.
 
І, судячи з того, як вже нагнітається ситуація навколо виборів на рівні ОТГ представниками і влади, і опозиції - вимір вдалий. Незважаючи на те, хто справді на виборах до ОТГ (а це – відкриємо вам секрет – майже 100% чинні сільські голови) переможе.


источник просмотров:   комментариев: 0