Депутати забирають земельну ділянку в компанії сім’ї Януковича і повертають її школі №5 на Печерську.

Справа з відібранням землі у школи №5 мала великий суспільний резонанс, а боротьба за її повернення тривала понад 7 років.

На сесію Київради 4 вересня винесено проект рішення «Про відмову товариству з обмеженою відповідальністю «Старкада» у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі адміністративного призначення з автомобільним паркінгом на вул. Тимірязівській, 36 у Печерському районі м. Києва». Автором проекту рішення став депутат від Радикальної Партії Ляшка в Київраді Олександр Вовченко.

Справа з відібранням землі у школи №5 мала великий суспільний резонанс, а боротьба за її повернення тривала понад 7 років. Так, ще в 2007 році Київрада своїм Рішенням відібрала у школи земельну ділянку площею 0,27 га, яка межує з територією Ботанічного саду. Таким чином, всю фасадну частину з центральним входом до школи було передано ТОВ «Старкада» для будівництва 9-поверхового бізнес центру з підземним паркінгом.

У відводі земельної ділянки, яка з 1938 року належала школі №5, важливу роль відіграло Головне управління освіти і науки КМДА, яке надало згоду на вилучення землі з користування школи та активно приховувало цей факт. Про те, що землю разом зі сходами, які вели до центрального входу школи, віддали під офісну забудову директор і вчителі дізналися, коли забудовник розпочав підготовчі роботи.

В тему: Cunning or clueless? Europe reacts in Brexit bout with May

Коли забудовник вперше спробував завезти на ділянку будматеріали і встановити паркан – місцева громада активно виступила проти цієї забудови. ТОВ «Старкада» зазнало численних перевірок (ДАБІ, Прокуратури, міських служб) в результаті чого з 2012 року відбувлася зміна засновників – товариство перейшло у корпоративне відання сім’ї Януковича.

Доказом, цього є документи знайдені в резиденції Януковича (Акт інвентаризації ТОВ «Старкада» затверджений колишнім директором «Танталіту» - Павлом Литовченком) та те, що новий керівник  фірми «Старкада» – Гліб Вакунов паралельно керував фірмами задіяними в будівництві на Парковій алеї та багатьох об’єктах в Межигір’ї.

Після зміни власника, перевірки «Старкади» припинилися, а Інспекція Держархбудконтролю, одразу ж погодила товариству «Старкада» Декларацію про початок виконання підготовчих робіт на вказаній земельній ділянці. Підготовчі роботи, тривали до лютого 2014 року.


В тему: Множатся слухи, что США ищут замену на пост президента Украины.

«Наприкінці лютого цього року, одразу після втечі Януковича, будівельники стали «замітати сліди». За кілька годин вивезли всі інструменти та матеріали, демонтували паркан та приміщення сторожа. Наче і не існувало ніколи будівництва», – зазначає Олександр Вовченко.

Проект рішення, який передбачає повернення земельної ділянки школі №5, винесено на сесію Київради 4 вересня 2014 року. Це має стати останньою крапкою в історії, яка триває 7 років. 

источник просмотров:   комментариев: 0